Глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв вважає неправильним рішення уряду підняти ренту на видобуток газу до 55%.
shell
Компанія Shell може відмовитися ще від одного проекту в Україні через високу ренту на газовидобуток Компанія «Shell», що займається видобутком нафти і газу, може згорнути ще один проект в Україні через рішення уряду встановити ренту у 55%, заявив голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв в ефірі програми «Шустер Live».

«Що стосується компанії Shell, щоб просто прояснити. Є кілька проектів, один вони дійсно залишили через війну на сході, на жаль, проект по збуту, зараз знаходиться під питанням, продовжувати чи ні, тому що рента, яку встановив уряд, дуже висока«, — підкреслив Коболєв.

Він також розкритикував політику міністерства фінансів: «55% для приватних компаній дуже висока рента, але сподіваємося, що вони залишаться«.

«З 20 млрд куб. м газу, які виділяються Україні, майже 7 млрд куб м газу припадає на видобуток приватних компаній. Приватні компанії не бажають продавати газ навіть за ціною 7,2 тис. грн. Вони продають газ зараз по 9,6 тис. грн.«, — додав глава «Нафтогазу».

2 квітня у Міністерстві фінансів України відбулося перше засідання робочої групи для знаходження оптимальної моделі оподаткування для газодобувних компаній. Рентна ставка для газодобувних компаній в Україні може бути знижена.

2 березня у Верховній Раді був прийнятий урядовий законопроект про підвищення рентної плати за користування надрами держкомпанії «Укргазвидобування» і компанії «Укрнафта» з держчасткою 50%+1 акція.