У 2006 році кінорежисер Джош Фокс отримав е-мейл, в якому йому пропонувалося 100.000 доларів за дозвіл видобувати сланцевий газ на його землі. Він знав, що згідно закону, прийнятому конгресом в 2005 році, екологічний контроль з компаній з видобутку природного газу було знято. Джош об’їздив всю країну в пошуках правди про вплив гідравлічних вибухів на екологічний стан природи і на здоров’я людини.

Все що створювалася матір’ю-природою мільйони років, може бути зруйноване людиною за кілька годин. У фільмі «Газова країна» показана вся правда про бездіяльність чиновників, бюрократизм, хабарництво і негативний вплив відходів газовій галузі: водойми, заражені токсичними відходами, гине худоба, легко займиста водопровідна вода, нестерпний біль по всьому тілу у людей, небезпека захворювання раком, хвороби легенів. Глибокий і важкий документальний фільм про роль грошей в нашому світі, виснажуваності ресурсів і про те, як легко сталь маріонетками в руках людей, що володіють великою владою.

Фільм «Газова країна» був номінований на Оскар в 2011 році в категорії «Кращий документальний фільм» і отримав спеціальний приз журі на фестивалі незалежного кіно «Санденс». Фільм обов’язковий до перегляду людям, думаючим і не байдужим до світових проблем.

Оставьте комментарий