Говорити про відхід компанії Shell із Харківської області передчасно, оскільки компанія планує працювати на певних ділянках і далі.
shell
Про це заявив заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Шахненко.

«Вони від нас не йдуть«, — сказав він на прес-конференції в четвер.

За словами Шахненка, на нещодавній зустрічі з керівництвом Харківської ОДА представники Shell підтвердили свої плани щодо розробки Юзівської площі у Барвінківському та Ізюмському районах Харківської області.

«На цій площі — вони її вважають дуже перспективною — вони продовжуватимуть працювати«, — сказав Шахненко.

Він повідомив, що компанія виконує свої зобов’язання з фінансування соціальних проектів: уже перераховано 200 тисяч доларів за минулий рік, і вирішується питання про дофінансування в сумі 300 тисяч доларів.

Говорячи про намір Shell і ПАТ «Укргазвидобування» розірвати договір про спільний видобуток газу в Харківській області, Шахненко наголосив, що підготовка до ліквідації свердловин і підготовка бурових майданчиків у Первомайському і Близнюківському районах області до рекультивації відбувається під контролем профільних департаментів облдержадміністрації.

Як повідомлялося, компанія Shell працювала в Харківській області за двома проектами: у рамках договору про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» та угоди про розподіл продукції на пошук, розвідку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці.

Раніше в четвер прес-служба Shell повідомила, що компанія обговорює з ПАТ «Укргазвидобування» процес припинення дії договору про СД, який передбачає пошук, розвідку і видобуток вуглеводнів на території Харківської області.

Shell та «Укргазвидобування» завершили пошуково-розвідувальні роботи, виконані у рамках договору про СД. У їхніх рамках було пробурено дві пошукові свердловини: Біляївська-400 та Ново-Мечебилівська-100 (Первомайський і Близнюківський райони, Харківська область).

Уряд України, Shell і ТОВ «Надра Юзівська» підписали угоду про розподіл продукції (УРП) на пошук, розвідку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці 24 січня 2013 року.

Юзівська ділянка розташована в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. Розмір ділянки становить 7886 кв. км.