9 жовтня 2013 року Європейський парламент вніс зміни до Директиви ЄС щодо оцінки впливу на довкілля, відповідно до яких проекти з видобування нетрадиційних вуглеводнів на території Європейського Союзу підлягають обов’язковому проведенню екологічної оцінки.
31135
Існуючі законодавчі положення передбачають оцінку впливу на довкілля проектів, при яких видобуватиметься принаймні 500 000 метрів кубічних природного газу на добу. Проекти з видобування сланцевого газу можуть давати менший потік вуглеводнів після проведення гідравлічного розриву, а тому не підлягали б обов’язковій оцінці впливу на навколишнє середовище. Міністри з охорони довкілля країн ЄС вважають, що екологічна оцінка має бути обов’язковою незалежно від обсягів видобутку, коли мова йде про пошукові чи промислові проекти з видобутку нетрадиційних вуглеводнів (сланцевого газу, сланцевої нафти, метану вугільних пластів тощо), включаючи проекти з видобування сланцевого газу на етапі застосування технології гідравлічного розриву.

Внесені зміни передбачають також заходи із запобігання конфлікту інтересів між нафтогазовими компаніями та виконавцями оцінки впливу на довкілля. Зміни передбачають перевірку кваліфікації експертів, їх досвіду і технічних навиків. Відповідно до тексту оновленої директиви, експерти мають діяти відповідно до наукових стандартів об’єктивності і незалежно від компаній-замовників та органів влади.

Зміни також передбачають інформування та консультування з громадськістю.

В українському законодавстві обмежень щодо обсягів видобутку природного газу для проведення оцінки впливу на довкілля немає. Діяльність із добування і переробки природного газу належить до видів діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку, а тому підлягає обов’язковій оцінці впливу на навколишнє середовище.

Оставьте комментарий