Сланцевий газ не має потенціалу «змінити гру» в постачанні енергоносіїв Європі, тому що в регіоні не діють права власності, які уможливили сланцевий бум у США. Про це заявив голова торгівельного підрозділу компанії E.ON Леонард Бірнбаум.
web-shale-gas-getty
Енергокомпанія, яка за обсягом продажів є найбільшою в Німеччині, також є одним з найбільших потенційних споживачів для сланцевого газу в Європі. Проте Леонард Бірнбаум сказав, що гідророзрив навряд чи буде успішним в Європі, оскільки в цій частині світу немає оптимального поєднання земельного права та інфраструктури.

Він наголосив: «Гідророзрив, на мою думку, не є великою «зміною гри» в Європі, яким він є у США. Для того, щоб гідророзрив був успішним, потрібен ряд факторів«.

Серед них Бірнбаум назвав чотири ключових, зокрема європейське законодавство, яке дає право власності на газ державі, а не власникам землі.

Іншими факторами є недостатній розвиток сервісних компаній, слабкий фінансовий ринок, який має дати безпечні кредити для бурових робіт, та геологічні формації, «які були відносно непорушені видобутком«.

«У короткостроковій перспективі ці проблеми не будуть вирішуватись в Європі у спосіб, який би вів до значних змін на газовому ринку«, — переконаний бізнесмен.

Єдиною країною, в якій сланцевий газ може спрацювати, він назвав «можливо, Україну«, проте додав, що Київ стикається з проблемами в доступі до фінансових ресурсів.

Видання The Financial Times зазначає, що компанія E.ON отримує газ від російського «Газпром» з 1973 року і має чинні контракти до 2036 року, вказуючи на те, що німецька компанія навряд чи хвалитиме сланцевий газ, який кидає виклик «Газпрому».

Оставьте комментарий