3 жовтня у Львові зберуться представники громадськості, які мають досвід та інтерес в збереженні довкілля за допомогою судової системи.

Представники громадськості приймуть рішення про необхідність об’єднання своїх зусиль, інтересів та досвіду задля більш ефективного використання судів у вирішенні нагальних екологічних проблем, з якими ми щодня зустрічаємося. Такому завданню буде слугувати новостворена Національна платформа зі стратегічного судового захисту екологічних прав та довкілля (Екоправова нацплатформа), яка має на меті об’єднати представників аналітичних центрів, інститутів громадянського суспільства (ІГС), які вже працюють у сфері юридичного захисту екологічних прав, а також центри безоплатної правової допомоги, юридичні клініки, які працюють у сфері захисту прав людини, юристів та адвокатів, працівників юридичних фірм та адвокатських об’єднань, які цікавляться сферою захисту прав людини, захисту довкілля, громадських активістів зі всієї України.

«В умовах, що склалися після адміністративної реформи, прийнятті́ низки законів, які значно ускладнили захист екологічних прав та довкілля, ми спробуємо згуртувати всіх експертів у цій царині, які мають великий досвід із захисту прав людини та яким не байдуже, яке довкілля ми передамо у спадок наступним поколінням», — зазначає Олена Кравченко, виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина», ідейний натхненник створення такої платформи та пожвавлення співпраці між правниками щодо їхнього досвіду в сфері захисту довкілля в різних регіонах України. За словами пані Олени, організація, яку вона очолює, вже давно перебуває в тісних контактах із юристами-екологами зі всього світу і переваги такої співпраці неоціненні.

«Організація бореться із намірами видобування сланцевого газу на території Юзівського родовища шляхом оскарження в суді всіх незаконних рішень урядовців, прийнятих на різних етапах укладання угоди про розподіл вуглеводнів. Незважаючи на труднощі, виважена стратегія і тактика ведення ініційованих нами судових справ призведе до поновлення справедливості», — зазначив Артур Стуліков. Професійна підтримка Платформи стане для нас розширенням наших можливостей із захисту екологічних прав у нашому регіоні, — додав пан Артур.

Дата проведення прес-конференції – 03 жовтня 2013 року, час проведення – з 09-30 до 10-00. Місце проведення – зал «Олександр», готель «Дністер», м. Львів, вул. Матейка, 6.

Оставьте комментарий