Міністерство природних ресурсів і екології Російської Федерації побоюється погіршення якості води в Росії через видобуток сланцевого газу в Україні. Про це повідомляє прес-служба відомства.
lovchinovsky_03
«За даними, які є в розпорядженні відомства, видобуток сланцевого газу в Україні, найімовірніше, буде здійснюватися за допомогою технології гідророзриву пласта (ГРП), широко поширеному в США», – йдеться в повідомленні.

В Мінприроди РФ пояснюють, що цей метод передбачає буріння горизонтальної свердловини у межах пласта сланцевого комплексу на глибині від 500 до 3000 м із застосуванням високотоксичного хімічного розчину. При цьому половина розчину (зворотний приплив) після застосування ГРП повертається на поверхню землі разом з газом і потребує технологічно складної дорогої утилізації або захоронення, а інша залишається в надрах, фактично утворюючи полігон підземного захоронення рідких токсичних промислових відходів.

«При застосуванні методу гідророзриву пласта існують реальні передумови забруднення поверхневих і підземних вод, які використовує населення Росії для питття і господарських потреб», – пояснив можливі наслідки ситуації, що склалася, заступник міністра природних ресурсів і екології РФ Рінат Гізатулін.

За словами Гізатуліна, Мінприроди Росії має в своєму розпорядженні інформацію про те, що в геологічній будові ділянки надр, у межах яких Україна планує видобувати сланцевий газ методом ГРП, над сланцевими покладами відсутні водотривкі шари, буферні водоносні горизонти і регіональна водонапірна товща, що відокремлює зону активного водообміну від нижчих водоносних горизонтів. Це створює додаткові екологічні загрози забруднення водних об’єктів високотоксичними речовинами.

Крім того, геолого-гідрогеологічні умови на ділянках надр в радіусі 15-20 км від запланованих до розробки родовищ не дозволяють виділити пласти-колектори для розміщення забруднених вод зворотного припливу, що також збільшує ризик негативного впливу на навколишнє середовище.

У зв’язку з цим Гізатулин надіслав листа, що містить аналіз екологічних ризиків при здійсненні проектів видобутку сланцевого газу в прикордонних з Росією районах, в Міністерство екології та природних ресурсів України з проханням провести двосторонню робочу зустріч. Українській стороні запропоновано всебічно обговорити ситуацію, що склалася, вжити всіх необхідних заходів для виключення або мінімізації існуючих екологічних ризиків для населення і економіки Росії.

Нагадаємо, 24 січня 2013 р. компанія Shell, ТОВ «Надра Юзівська» і уряд України підписали угоду про розподіл продукції (УРП) на розвідку, розробку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці, що знаходиться в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території двох областей: Донецької та Харківської. Розмір ділянки становить 7886 кв. км.

Очікується, що Shell розпочне буріння на Юзівській ділянці в першому півріччі 2014 року, повідомляє РБК-Україна.

Оставьте комментарий