Американська енергетична компанія Chevron оголосила про рішення невдовзі після перемоги на тендері на розвідку сланцевого газу в Литві, нарікаючи на зміни в законодавстві, які зробили розробку менш привабливою.
chevron
Chevron була єдиною компанією, яка подала заявку на участь в конкурсі на ділянку Шилутє-Таураге площею 1800 квадратних кілометрів. Уряд Литви оголосив обрав Chevron переможцем місяць тому.

«Значні зміни до фіскального, законодавчого та регуляторного режиму в Литві істотно вплинули на операційні та комерційні засади інвестиційного рішення, порівняно із січнем 2013 року, коли компанія подавала свою заявку», — йдеться у повідомленні Chevron.

Прем’єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс заявив, що жалкує з приводу рішення компанії, проте визнав існування недостатньо чіткого регулювання.

«Парламент досі обговорює різні поправки, які можуть вплинути на використання вуглеводнів в нашій країні. Це означає, що перш за все нам потрібно мати законодавчу базу«, — сказав він.

Серед пропозицій, які обговорюють в парламенті, — оподаткування розвідки сланцевого газу та нафти за ставкою 40%, що істотно більше нинішніх 16% для традиційних вуглеводнів.

«Уряд обговорить, чи оголошувати новий тендер на розробку сланцевого газу та нафти«, — сказала речниця уряду.

Chevron повідомила, що залишиться в Литві, зосередившись на розвідці традиційних вуглеводнів на ділянці поблизу міста Ретавас.

Оставьте комментарий