Польська PGNiG та нафтогазовий гігант Chevron підписали угоду про співпрацю, відповідно до якої компанії разом проводитимуть розвідку сланцевого газу на території Польщі.
chevron
Як передбачено в меморандумі, підписаному в грудні 2013 року, ця угода є почтаком першого етапу співпраці між двома компаніями у спільних проектах з розробки сланцевих газових родовищ. Відповідно до угоди, PGNiG та Chevron разом оцінюватимуть родовища сланцевого газу на чотирьох розвідувальних ліцензійних ділянках на південному сході Польщі, два з яких належать Chevron і ще два — PGNiG. Окрім того, компанії разом буритимуть розвідувальну свердловину, а також обмінюватимуться досвідом та геологічними даними по розвідувальних ділянках.

На другому етапі співробітництва зусилля компаній будуть зосереджені на подальших розвідувальних роботах на цих родовищах.

На всіх етапах Chevron і PGNiG мають намір спільно здійснювати та визначати обсяг геологорозвідувальних робіт, а також обирати способи їхнього фінансування.

Президент правління польської компанії Мауріш Завиша сподівається, що співпраця з Chevron буде вигідна обом компаніям: “Ми сподіваємося , що це партнерство буде вигідним для обох сторін, оскільки дозволить нам оптимізувати витрати й підвищити ефективність наших зусиль з розвідки”, — підсумував він.

Угода з Chevron є частиною нової політики PGNiG у відкритості по відношенню до інших компаній, що беруть участь в розробці сланцевих газових родовищ у Польщі. Співпраця дозволить сторонам скоротити витрати, розділити ризики і збільшити темпи геологорозвідувальних робіт. Як результат — процес оцінки потенційних ресурсів сланцевого газу в Польщі буде завершено раніше.

Оставьте комментарий