Chevron та PGNiG розроблятимуть сланцеві родовища разом

Польська PGNiG та нафтогазовий гігант Chevron підписали угоду про співпрацю, відповідно до якої компанії разом проводитимуть розвідку сланцевого газу на території Польщі.
chevron
Як передбачено в меморандумі, підписаному в грудні 2013 року, ця угода є почтаком першого етапу співпраці між двома компаніями у спільних проектах з розробки сланцевих газових родовищ. Відповідно до угоди, PGNiG та Chevron разом оцінюватимуть родовища сланцевого газу на чотирьох розвідувальних ліцензійних ділянках на південному сході Польщі, два з яких належать Chevron і ще два — PGNiG. Окрім того, компанії разом буритимуть розвідувальну свердловину, а також обмінюватимуться досвідом та геологічними даними по розвідувальних ділянках.

На другому етапі співробітництва зусилля компаній будуть зосереджені на подальших розвідувальних роботах на цих родовищах.

На всіх етапах Chevron і PGNiG мають намір спільно здійснювати та визначати обсяг геологорозвідувальних робіт, а також обирати способи їхнього фінансування.

Президент правління польської компанії Мауріш Завиша сподівається, що співпраця з Chevron буде вигідна обом компаніям: “Ми сподіваємося , що це партнерство буде вигідним для обох сторін, оскільки дозволить нам оптимізувати витрати й підвищити ефективність наших зусиль з розвідки”, — підсумував він.

Угода з Chevron є частиною нової політики PGNiG у відкритості по відношенню до інших компаній, що беруть участь в розробці сланцевих газових родовищ у Польщі. Співпраця дозволить сторонам скоротити витрати, розділити ризики і збільшити темпи геологорозвідувальних робіт. Як результат — процес оцінки потенційних ресурсів сланцевого газу в Польщі буде завершено раніше.

Author: editor

Share This Post On