Компанія Shell спростувала інформацію про те, що вона намагалася пробурити свердловину поблизу села Староварварівка в Донецькій області.
shell
За словами представників компанії, у вівторок, 24 грудня, поблизу села Староварварівка в Донецькій області планувалося провести відбір ґрунту для дослідження властивостей його родючого шару. Ці дії були узгоджені з землекористувачем і сільрадою і проводилися на законних підставах. Відбір проб ґрунту не означає початок робіт з буріння свердловини, адже бурінню передує цілий комплекс процедур, у тому й такі, які пов’язані з оформленням прав землекористування, передпроектні гідрогеологічні вишукування, дослідження властивостей родючого шару ґрунту, виготовлення необхідних проектів, їх узгодження та експертизи, інформування громадськості щодо майбутніх робіт, побудова бурової площадки та супутньої інфраструктури й подібне. Крім того, розміщення свердловини в адміністративних межах сільської ради можливе тільки після узгодження цього питання на сесії.

На сьогодні, як заявили в Shell, компанія навіть не визначила конкретне місце буріння першої свердловини на Юзівській ділянці. Розглядаються кілька можливих точок, з яких буде обрано одну, в тому числі з урахуванням результатів базової оцінки стану навколишнього середовища та інших перерахованих вище вишукувань, які компанія тільки розпочала.

В компанії також зазначили, що наявні свердловини Shellв Україні в Харківській області пробурені в рамках договору про спільну діяльність з ПАТ « Укргазвидобування » і до Юзівському проекту не мають жодного відношення.

Оставьте комментарий