Нафтогазова компанія Shell почала гідравлічні розриви пласта на пошуковій свердловині «Біляївська-400» у Харківської області.
shell_33_(1)
Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в прес-службі компанії.

«Компанія Shell почала гідравлічний розрив пласта на своїй єдиній на сьогодні пошуковій свердловині в Первомайському районі Харківської області. Інформація про наявність газу та в якому обсязі він може надходити в свердловину, стане відомою не раніше лютого 2014 року», — зазначили у компанії.

Свердловину бурили із жовтня минулого по жовтень поточного року. У грудні компанія планує провести до 10 гідророзривів. Після чого на 6 місяців свердловину законсервують для відновлення тиску.

«У радянському союзі гідророзриви застосовували на виснажених родовищах, аби поліпшити віддачу газу або нафти з давно розроблених свердловин. Закачували велику кількість води у свердловину під великим тиском, робили мікротріщини в пласті. «Затиснутий» газ вивільнявся через ці тріщини і надходив на поверхню стовбуром свердловини», — розповів начальник відділу по випробуванню свердловин компанії Shell в Україні Герт-Ян Беннекерс.

За його словами, зараз гідророзрив застосовується в Росії, Україні, США та Європі досить часто, оскільки метод довів свою ефективність під час видобутку газу з дуже щільних порід.

Довідка: «Біляївська-400» — це перша пошукова свердловина в рамках договору про спільну діяльність між компанією «Shell та ПАТ «Укргазвидобування». Свердловину, розташовану на Павловсько-Світловській ліцензійній ділянці (Харківська область), пробурено для пошуку природного газу ущільнених пісковиків. Власник спецдозволу на користування надрами — ПАТ «Укргазвидобування», оператор проекту – компанія Shell. Свердловина вертикально-направлена й має глибину 4655 метрів.

Оставьте комментарий