У WWF впевнені, що Росія дуже серйозно налаштована на видобуток сланцевого газу, а в «Газпромі» запевняють, що займатися цим не будуть.
gazprom
В ході міжнародної конференції «Нетрадиційні нафта і газ. Східна Європа та СНД», яка пройшла вчора у Києві, координатор програми з екологічної політики нафтогазового сектора WWF (Росія) Олексій Кніжніков заявив, що РФ найближчим часом розпочне видобуток сланцевого газу, оскільки його запаси в державі дуже значні (дев’яте місце в світі).

На запитання «Чи дійсно «Газпром» найближчим часом розпочне таку діяльність?» Ігор Зінченко, начальник Управління з розробки покладів Департаменту з видобування газу, газового конденсату, нафти «Газпрому» відповів: «Ні. А навіщо?!»

Андраш Єней, радник при Міністерстві національного розвитку Угорщини, виступаючи на конференції, зауважив, що Росія має просто колосальний потенціал у видобутку сланцевого газу. «Однак, попри це, «Газпром» мало інвестує в цю галузь«, — сказав він.

Про те, що російська компанія не планує видобувати сланцевий газ, повідомили на днях і в управлінні інформації «Газпрому». «На даний час видобуток сланцевого газу в Росії недоцільний, зважаючи на високу забезпеченість запасами традиційного газу, собівартість видобутку якого істотно нижча ймовірних витрат на видобуток газу зі сланцевої породи. Крім того, видобуток сланцевого газу пов’язаний з істотними екологічними ризиками«, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, навесні цього року про це заявив і Володимир Путін, наголосивши на тому, що собівартість видобутку сланцевого газу все ще дуже висока, особливо якщо порівнювати її з собівартістю видобутку традиційного газу. Президент Росії також зауважив, що ця діяльність пов’язана з великими природоохоронними витратами, відповідно для РФ, що володіє значними запасами традиційного газу, така діяльність економічно не вигідна.

Разом з тим, профільні підрозділи Групи «Газпром» продовжують уважно вивчати ситуацію із видобутком сланцевого газу: рада директорів «Газпрому» взяла до уваги інформацію про результати моніторингу розвитку галузі сланцевого газу у різних регіонах світу. Тим не менш, це не заважає компанії розвивати спільний проект з Shell із розробки сланцевої нафти та розгорнути сланцевий проект у Румунії.

Оставьте комментарий