Великобританія виставить десятки ділянок під розробку сланцевого газу

На початку літа 2014 року Лондон проведе наступне коло торгів за ліцензійні ділянки під розвідку сланцевого. Як очікується, це викличе високий інтерес, демонструючи Великобританію в якості одного з головних претендентів у «сланцевих перегонах» в Європі.
web-shale-gas-getty
В ході оприлюднення оцінки впливу на навколишнє середовище подальшого буріння на сланцевий газ у Великобританії, міністр енергетики Майкл Феллон повідомив журналістам, що очікує високий попит на ліцензійні ділянки, які виставлять на торги в середині 2014 року.

«Ми можемо видати удвічі більше сухопутних ліцензій у цьому колі«, — сказав чиновник, додавши, що уряд розраховує видати 50-150 ліцензій.

Великобританія перенесла 14-й ліцензійний конкурс приблизно на чотири роки, після призупинення видачі документів у 2010 році через підземні поштовхи, спричинені розвідкою сланцевого газу в Ланкаширі.

Інженерно-консалтингова компанія AMEC, яка зробила екологічне дослідження для британського уряду, оцінила максимальні можливості нових ліцензійних ділянок у 2880 свердловин, кожна з яких продукуватиме близько 86 млн. кубометрів протягом 20 років.

«Сьогодні робиться наступний крок у розкритті потенціалу сланцевого газу в нашій енергетиці«, — сказав Феллон. Він додав, що за оптимістичним сценарієм Великобританія може видобувати втричі більше газу, ніж споживає, вже у 2020-х роках, створивши до 32 тисяч робочих місць.

«Однак, ми повинні розробляти сланцеві родовища відповідально, як перед місцевими громадами, так і навколишнім середовищем, маючи надійне регулювання«, — наголосив міністр.

До початку ліцензійних торгів уряд Великобританії повинен розглянути відгуки на згадане екологічне дослідження в рамках консультацій, які триватимуть до 28 березня.

Author: editor

Share This Post On