Спеціальна комісія, створена міністерством екології Литви, вирішила відмінити попередній тендер на розвідку та видобуток сланцевого газу після того, як американська компанія Chevron відкликала свою єдину заявку, та оголосити новий тендер.
Drilling Rig Near Fort St. John, BC
«Рішенням є оголосити повторний тендер, проте за умови, що всі юридичні зміни буде враховано«, — заявила заступник міністра екології Дайва Матонієне, яка очолює комісію.

Вона сказала, що для нового тендеру поки не було встановлено термінів, додавши, що юридичний аналіз може зайняти кілька місяців. За її словами, на даний час компанії не показують зацікавленості в розвідці сланцевого газу в Литві.

«Ми зможемо оголосити новий тендер після того, як буде закінчено юридичний огляд. Ми ще не оголошували конкретних дат. Сьогодні у нас немає зацікавлених компаній і жодних пропозицій, проте відповідно до позиції держави та на наш погляд, це має бути зроблено«, — сказала Матонієне.

Вона також зазначила, що влада спробує змінити умови тендеру, щоб відкрити шлях для інших компаній.

Як повідомив Йонас Саткунас, директор Геологічної служби Литви, умови першого тендеру були надто суворі, тому влада планує пом’якшити вимоги до досвіду.

Новий тендер може бути оголошений в першому кварталі 2014 року, додав він.

Міністр екології Валентінас Мазуроніс висловив сподівання, що тендер привабить більше учасників після зміни умов. «Я б хотів, щоб прийшли чотири чи п’ять компаній«, сказав він.

Оставьте комментарий