Компанія Шелл завершила буріння першої пошукової свердловини в Україні – Біляївська-400, що розташована поблизу села Веселе Первомайського району Харківської області.
bilyaivska400
Нещодавно засоби масової інформації із посиланням на слова заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Юрія Сапронова повідомляли про підтвердження запасів нетрадиційного газу на території Харківської області. Проте, як повідомила менеджер зі зв’язків з громадськістю компанії Шелл Анна Думанська, говорити про підтвердження запасів зарано. Для початку необхідно провести заходи зі стимулювання свердловини методом гідравлічного розриву пласта та її тестування. Все це може зайняти близько 6 місяців.

Анна Думанська також вважає, що навіть за результатами тестування першої свердловини висновки про перспективність розробки запасів газу ущільнених пісковиків і оцінки потенціалу видобутку робити передчасно.

Нагадаємо, компанія Шелл планує найближчим часом розпочати роботи із проведення гідророзриву на свердловині Біляївська-400, а також розпочати буріння другої свердловини в рамках спільної діяльності з ДК “Укргазвидобування” – Ново-Мечибелівська-100.

Оставьте комментарий