Україна поспішає з оцінками прибутків зі «сланцевих» угод

Після укладення Україною та паливним гігантом Chevron угоди про розвідку запасів сланцевого газу, аналітики вказують, що надії України можуть виявитися занадто оптимістичними.
Надра Олеська
«Ці проекти з розвідки сланцевих та шельфових запасів займають багато часу«, — повідомив Едвард Чоу, старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Вітчизняні експерти також не проявляють оптимізму. З точки зору директора енергетичних програм Центру ім. Разумкова Володимира Омельченка, заявлені прогнозні запаси Олеської ділянки у 2,98 трлн кубометрів газу не підтверджені.

«Тому поки що всі розмови нагадують поділ шкури невбитого ведмедя«, — зазначив він. За словами Омельченка, необхідно не менше чотирьох-п’яти років для проведення геологорозвідки, після чого, можливо, почнеться буріння свердловин з усіма пов’язаними з цим ризиками.

«Плани розпочати промисловий видобуток газу вже у 2015 році здаються мені надзвичайно оптимістичними, я б сказав — ейфорійними«, — вважає екс-віце-президент компанії ЮКОС Олег Шейко.

Author: editor

Share This Post On