Російська нафтовидобувна компанія «ЛУКОЙЛ» і французька Total підписали угоду про створення спільного підприємства для розвідки й розробки нафтового пласту «Баженовська свита» в Західному Сибіру, незважаючи на санкції Заходу та гнів з приводу ролі Кремля в українській кризі.
Total
Угода, підписана компаніями в п’ятницю, демонструє новий рівень економічних зв’язків Франції з Росією та небажання французького уряду карати Москву занадто сильно.

Ця угода підкреслює розрив всередині Європи стосовно того, як вести себе з Росією. Франція та інші європейські країни, які мають серйозні торговельні та енергетичні відносини з РФ, проявляли обережність, в той час як Великобританія, Сполучені Штати та Польща вели жорсткішу лінію.

Відповідно до угоди, яка була предметом двосторонніх переговорів протягом декілько місяців, для розробки нафтового пласту буде створено спільне підприємство, 51% якого належатиме компанії «ЛУКОЙЛ» і 49% − французькій Total. За словами Вагіта Алікперова, генерального директора «ЛУКОЙЛ», компанії інвестуватимуть в СП 150 млн та 120 млн дол. відповідно.

«Баженовська свита» вважається одним із найбільших у світі родовищ сланцевої нафти.

У той же час, на думку французьких чиновників, довгострокові інвестиції двох компаній з Франції, які наразі працюють в Росії, перебувають під загрозою. Європейські компанії, які ведуть діяльність у Росії, вже втрачають гроші через економічну невизначеність, пов’язану з кризою в Україні та першими двома раундами санкцій. Крім того, існує загроза більш жорсткіших санкцій США та ЄС.

Оставьте комментарий